Portal Młoda Nauka

Studencki ruch naukowy funkcjonuje na polskich uczelniach od drugiej połowy XIX wieku. Koła naukowe i inne organizacje studenckie działają obecnie na wszystkich uczelniach, zarówno tych państwowych, jak i prywatnych. Różnią się strukturami, profilem i zakresem działalności. Dają studentom możliwość prowadzenia prac badawczych, rozwoju swoich zainteresowań naukowych, a także wprowadzania w życie nowych, często rewolucyjnych pomysłów.

Wszystkie koła naukowe łączy jedno – zrzeszają młodych, ambitnych ludzi, którzy mają pasję i jasno wytyczone cele. Dlatego też organizacje studenckie są niezbitym dowodem na to, że studenci potrafią się zorganizować i stworzyć prężnie działające struktury. A do tego są w stanie osiągać szereg sukcesów na różnych polach – zarówno na arenie krajowej, jak i międzynarodowej.

Portal Młodej Nauki ma na celu prezentację osiągnięć naukowych studenckiego ruchu naukowego, wspieranie studentów w docieraniu z informacjami o rezultatach prac do szeroko rozumianego otoczenia gospodarczego, naukowego i społecznego, a także wspieranie rozwoju kompetencji studentów. Portal dostępny jest pod adresem www.mlodanauka.pl, a najnowsze informacje zamieszczane są ponadto na profilu Facebook: www.facebook.com/mlodanauka.