EKOinnowatorzy 2020

Informacje o konkursie

EKOinnowatorzy to ogólnopolski projekt kierowany do studenckiego ruchu naukowego, którego celem jest wybór najbardziej ekoinnowacyjnych projektów studenckich, a także wyłonienie kół naukowych i studentów wyróżniających się w działalności naukowej i organizacyjnej o charakterze proekologicznym.

Kategorie konkursowe

Zgłoszenia do konkursu przyjmowane są w trzech kategoriach:

KATEGORIA I

EKOinnowacyjne Koło Naukowe

KATEGORIA II

EKOinnowacyjny Projekt Studencki

KATEGORIA III

Student – EKOinnowator

Etapy konkursu

Konkurs składa się z czterech etapów

ETAP 1:

Nadsyłanie zgłoszeń zgodnie z harmonogramem konkursu

ETAP 2:

Cykl szkoleń online oraz udostępnienie materiałów szkoleniowych

Zakres tematyczny szkoleń obejmie następujące zagadnienia:

  • prowadzenie badań naukowych oraz przygotowanie publikacji naukowych i popularno-naukowych, jako sposób prezentacji rezultatów projektu w środowisku naukowym, biznesowym i społecznym;
  • zarządzanie pracą zespołu projektowego oraz komunikacja projektu na zewnątrz;
  • planowanie biznesowe działań projektowych, komercjalizacja rezultatów projektu;
  • aspekty środowiskowe w działalności badawczej i komercyjnej.

Podsumowaniem każdego zagadnienia szkoleniowego będzie zadanie do wykonania przez uczestników konkursu. Rozwiązania zadań będą oceniane przez Jury złożone z przedstawicieli Organizatora konkursu, reprezentantów środowiska akademickiego oraz przedstawicieli partnerów związanych z otoczeniem biznesowym. 

Szczegółowe tematy szkoleń zostaną udostępnione wkrótce.

ETAP 3:

Gala Finałowa online

Do udziału w Gali Finałowej zostanie zakwalifikowanych do dziesięciu najlepszych zgłoszeń z każdej kategorii konkursowej (tj. do 10 projektów studenckich, do 10 kół naukowych oraz do 10 studentów). Każdy z finalistów będzie miał okazję do kilkuminutowego wystąpienia, które będzie oceniane przez Jury konkursowe oraz osoby śledzące transmisję internetową Gali Finałowej. Najlepsze zgłoszenia w każdej z kategorii otrzymają nagrody główne, natomiast projekty sklasyfikowane na miejscach od 2 do 5 – nagrody dodatkowe. Przewidziana została ponadto nagroda publiczności, która przyznana zostanie na podstawie głosów oddanych przez widzów internetowych.

Dodatkową nagrodą, która została przewidziana przez Organizatora dla zwycięzców konkursu, jest możliwość bezpłatnego udziału w międzynarodowej konferencji naukowej International Conference on the Clean Environment and Energy Research, zaplanowanej na 2-4 grudnia 2020 r.

ETAP 4:

Wydanie pamiątkowego albumu

W specjalnie wydanym albumie zostaną zaprezentowane opisy projektów i kół naukowych, a także sylwetki studentów biorących udział w konkursie.

Ulotka informacyjna

Kliknij na obrazek, aby powiększyć, albo POBIERZ ULOTKĘ W PLIKU PDF.

Poprzednia edycja konkursu

Pierwsza edycja konkursu EKOinnowatorzy odbyła się w 2019 r. W toku konkursu wyłonione zostały najlepsze projekty studenckie w kategorii „Energia” oraz „Środowisko” (odpowiednio: „LEM Thunder V2” oraz „PWr Diving Crew – autonomiczny dron podwodny” – oba z Politechniki Wrocławskiej). Na wynik końcowy złożyły się punkty uzyskane w toku oceny zgłoszeń, punkty zdobyte w głosowaniu internautów na najlepszy projekt, punkty uzyskane za rozwiązanie testów ze szkoleń oraz punkty za prezentację podczas Gali Finałowej. Uroczysta Gala Finałowa konkursu EKOinnowatorzy 2019 odbyła się na Kopcu Kościuszki w Krakowie. Relacja z przebiegu konkursu dostępna jest na stronie Instytutu Zrównoważonej Energetyki – www.instytutze.org/konkurs-ekoinnowatorzy/ekoinnowatorzy2019/.

Zostań EKOinnowatorem!

Zarejestruj się w konkursie korzystając z poniższego przycisku